IPL "FOTOEPİLASYON"IPL cihazları saniyeler içinde değişen karmaşık/düzensiz ışınlarla soft ısı yayan, yüzeysel epilasyon sağlayan bir yöntemdir. IPL yoğunlaştırılmış tayf ışın kaynaklarından oluşturulmuş doğrusal dalga boyuna “lineer”’a sahip olmayan ışın sistemleridir. Bu nedenle IPL epilasyon sistemleri doğrudan kıl köküne etki edemez ve lazer epilasyon cihazlarının sağladığı başarı IPL ile elde edilemez.

IPL Epilasyon Sisteminin, Lazer Epilasyon ve Lazer Sistemlerinden Teknik Olarak Farkı Nedir?

Diode lazer epilasyon tedavilerinde dalga boyu lineer’i 808 ile 810 nanometre arasında sabit hedefle kıl kökü odaklı olarak ayarlanmıştır. Alexandrite lazer epilasyon tedavilerinde dalga boyu lineer’i 755 nanometre sabit hedefle kıl kökü odaklı olarak ayarlanmıştır. ND-yağ lazerler 1064 nanometre sabit hedefle sıvı odaklı olarak ayarlanmış olup yaygın olarak damar tedavilerinde tercih edilmektedir. Lazer cihazlarındaki seçici ışın sistemini sağlayan hedef odaklı teknoloji doğrusal dalga boyu ile seçici fototermoliz etkisi başarılı epilasyon sağlamaktadır.  IPL tedavilerinde bu sistem olmadığından, IPL içindeki karışık 400 nanometre ile 1200 nanometre arasında odaklanamayan değişken tayf ışıkları, hedefsiz çalışır; bu nedenle verimsiz, yüzeysel ve maliyetleri düşük epilasyon sistemidir. 

IPL Epilasyon Sistemi Kimlere Uygulanmalıdır?     

IPL epilasyon sistemilerini, Afrodit Poliklinik olarak; ucuz maliyetli epilasyon ile tüylerin minumum düzeyde azaltılmasını isteyen, tüylerin yoğun olarak tekrar çıkma riskinin olduğunu kabul eden; bu tarz bir epilasyon tedavi süreci talep eden kişilerde, IPL sistemlerinin tüyleri azalmayacağının sorumluğunu kabul eden kişilere, uygulamaktayız. Ancak bu durumun yanı sıra; IPL epilasyon sistemini konsültasyon sonucunda kıl ile ten rengine ve yüzeysel epilasyona da gerek olduğu tespit edilen bazı spesifik vakaya sahip kişilerde, lazer epilasyon tedavisine destek olacak, IPL ek atışları eklemeyi tercih etmekteyiz. İyi bilinmelidir ki, IPL epilasyon sistemlerinin tek başına kullanımı hiçbir zaman epilasyon tedavisinde yeterli değildir.

 IPL EPİLASYON CİHAZLARI LAZER EPİLASYON CİHAZLARINA BENZER MİDİR?

IPL epilasyon cihazları, lazer epilasyon (Diode, Alexandrite) cihazlarına görünürde benzemektedir, bu nedenle özellikle araştırmayan kişilerin bu konuda yanılması çok doğaldır. Lütfen bu konuda detaylı bilgi edinmek için bu yazıyı okuyun ve isteğiniz doğrultusunda bizden daha iyi bilgi almak için bizi arayıp randevu alabilir, ya da online randevu alabilir; IPL epilasyon, Diode lazer epilasyon, Alex lazer epilasyon ücretsiz test atışlarımız sayesinde aradaki cihaz farkını keşfedebilirsiniz. IPL epilasyon türünün cihazları her ne kadar lazer epilasyon cihazlarına benzese de etkisinin lazer epilasyon cihazlarının alternatifi olmadığı bilinmeli, tüm koşullar iyice araştırılarak karar verilmelidir. Afrodit Poliklinik olarak IPL, epilasyon tedavilerinde özellikle tek başına kullanımını önermiyoruz.

IPL VE LAZER EPİLASYON KONUSUNDA UYARI:

Günümüzde lazer epilasyon çeşitlerine benzerliği ve lazer epilasyon maliyetlerine göre çok altında maliyetlere sahip olması nedeniyle bazı etik davranmayan kuruluşlarca lazer epilasyon olarak tanıtılmakta, lazer epilasyon uygulamasıymış gibi seanslar yapılmaktadır. Bu durum hiç etik olmayıp, lazer epilasyon tedavisi görmek isteyen kişilerin yanlış deneyim yaşamalarına ve tedavilerinin başarısız olmasına neden olmaktadır. Lazer epilasyon tedavilerini T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ve güvenilir, tecrübeli kurumlar tarafından yaptırmanız size bu konuda yasal hak tanıyacak ve doğru lazer epilasyon uygulamalarının yapılamasında fayda sağlayacaktır. Epilasyonunuzu tıbbi ve ruhsatsız olmayan kuruluşlarda yaptırmaya dikkat etmediğinizde; tıbbi kuruluş olmayan lazer merkezi adı altında ya da güzellik salonu kapsamında kanuna aykırı kullanılan IPL cihazlarının lazer epilasyon cihazlarına benzerliğinden istifade edilerek Diode, Alexandrite lazer sitemleri diye yanıltıcı olarak uygulamaları size uygulayacaktır ve sizin de bu tür yanlış uygulamalara itiraz edecek hakkınız olmayacaktır. Epilasyon yaptırmadan önce iyi araştırmanızı ve bu hususlara dikkat etmenizi öneririz. 

 

IPL epilasyon hakkında daha fazla bilgi almak için sizleri Gebze’deki polikliniğimize bekliyoruz. Online randevu ya da telefonla arayarak ücretsiz konsültasyon randevusu alabilir, bize danışarak detaylı tedavi bilgisi edinebilirsiniz.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.