Lazer ile Çatlak (Strengh Marks) Tedavisi
Çatlaklar (stria) cilt ve ciltaltı dokunun yırtğı, izi yani bir çeşit yarasıdır. İzler gibi çatlağında ve beyaz renkli olduğunda tam olarak bir tedavisi yoktur, ancak farklı lazer çeşitleri ve teknikleriyle bu tür çatlakların belirginliği de 3-5 seans süresinde azaltılabilir. Yeni oluşumu kırmızı renkli olan çatlaklar henüz cilt tarafından benimsenmemiş, ciltten atılması ve tedavisi daha kolay olan yapılardır.

Çatlaklar, özellikle vücudun gelişme döneminde, ani kilo değişikliklerinde, ağır egzersizlerden veya gebeliklerden sonra ortaya çıkan karın, kol, bacak ve vücudun farklı yerlerinde olabilen derinin iyileşirken kapatamadığı açıklıklar ve sedef renginde görüntü veren izlerdir. Özellikle kadınlarda doğum sonrası karın, bel ve bacak bölgesinde çatlaklar sık gözlemlenir.
 

Yaygın bir şikayet olan ciltte çatlak şikayetinin ilaçla tedavileri yetersiz kalmaktadır. İlaç ve topikal kremlerle çatlakların düzeltilmesi pek mümkün olmaz, yetersizdir; fakat cilt yeterince nemlendirirldiğinde çatlaklara karşı önem alınabilir. Alt deride yırtılma ve üst deride incelme sonucu çatlak izleri meydana gelmektedir. Lazerle çatlak tedavinde amaç derialtında kollajen ve elastik lif yapımını onarmaya dayanmaktadır. Lazerle çatlak tedavisinde, cildi soyarak ve cilt altında mikro delikler açarak cilt altını düzeltme etki mekanizmaları geçerli olmaktadır. Son yıllarda fraksiyonel lazerlerin iz tedavisinde gündemde olmaları nedeni ile çatlak tedavisinde hastalara umut oluşturmaktadırlar. Bunun yanı sıra oldukça efektif sonuçlar sağlayan farklı lazer çeşitleri ve teknikleri bulunmaktadır. Çatlak yapınıza göre lazer çeşitleri ve teknikleri poliklinik ortamında tedavi süreciniz belirlenmelidir. Özel Afrodit Kliniğinde bu amaçla farklı lazer teknolojileri ve teknikleri kullanılmaktadır.

Lazerle Çatlak Tedavisi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Lazer ile çatlak tedavileri minimum 3 ile 5 seans gerektirir. Tedavi aralıkları ortalama 3 ile 4 haftadır. Lazerle çatlak tedavisinde başarı oranları genellikle %25 ile % 60 arasında değişir; fakat kişinin yapısına göre bu oran daha da fazla olabilir. Tedavinin başarısını yükselmek amacıyla farklı medikal estetik tedavilerinden faydalanabilinir. Karboksiterapi, aha peeling, dermaterapi ve benzeri yöntemler tedavisi desteklemede yararlıdır.

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları

Lazerle çatlak tedavisi fiyatları, çatlakların yaygınlığına, bulunduğu bölgeye, birden fazla alanda olup olmadığına, kullanılacak lazerin çeşidine, lazer tedavisi ile desteklenecek tedavilere göre değişmektedir. Bu nedenle her medikal estetik uygulamada olduğu gibi problemli alanın incelenmesi gerekir. Yine çatlak tedavisinin kaç seans süreceği ve kişiye özel olarak oluşturulacak pakete göre fiyatlandırma değişebilmektedir.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.