Dermaterapi / Dermaroller
Modern çağın, tarihten ilham alarak geliştirdiği yeni icadı! Dermaterapi yöntemi dermaroller denilen bir mekanik prob ile gerçekleştiriliyor. Cillte gözle görülmeyen küçük darbelerle kan dolaşımını hızlandırıyor, darbelerin bulunduğu bölgelerde herhangi bir sorun olmamasına rağmen dermaroller uygulandığı böyleye daha çok hücre üretilmesi için cilt kendini çalıştırıyor, böylece daha fazla hücre açığa çıkıyor ve cilt problemlerinden arınıp yenileniyor. Dermaroller bu süreçte gözle görülmeyen kanallar da açtığı için, dermaroller uygulantıktan hemen sonra kullanılan dermakozmetikler daha cilt tarafından daha iyi absorbe oluyor.


Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2'de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır. Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi onarımıyla kendiliğinden kapanır.

Bir başka açıdan bakılırsa 20 dakika boyunca deri altına açık olan 1000'lerce kapı elde edilmiş olur kök hücre dermaterapisi işte bu mikrokapıların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru Dermaheal'in büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstreli ürünlerinin gönderilmesi işlemidir.

Enjeksiyondan farklı olarak derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur.

Dermaroller ile yapılan çalışmalarda kozmetik bir ürünün, Dermaroller'ın açtığı mikrokapılardan gönderildiklerinde normal bir uygulamaya göre 200 kat daha fazla cilde geçiş sağladıkları gözlenmiştir . Kök Hücre Dermaterapi yöntemiyle kozmetik formüller cilde çok daha fazla nüfuz etmekte ve daha homojen bir şekilde deriye etki göstermektedir.

Kök Hücre Dermaterapi'nin bir başka faydası da Dermaroller'ın kendi etkisinden kaynaklanmaktadır. Dermaroller'ın açmış olduğu mikrokanallar deri tarafından sanki yara gibi algılanır. Ancak ortamda aslında yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatır.

Bu mekanizmanın en önemli fonksiyonlarından biri deri içinde yine büyüme faktörlerinin salgılanması nedeni ile kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesidir.

Ortamda gerçek anlamda bir yara olmaması nedeni ile üretilen tüm bu maddeler bize anti-aging etki sağlar. İnce çizgi ve kırışlıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediğini görmek mümkün olur.

- İnce çizgi ve kırışıkllıklarda
- Cilt deformasyonlarında & çatlaklarında (stretch marks)
- Sivilce Tedavisi
- Lekelerde
- Göz altı morluklarında ve torbalarında
- Akne ve skarlarda güven ve mükemmel etkinlik ile uygulanabilir.

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikle 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Kök Hücre Dermaterapi'nin en önemli avantajlarından biri ise güneş hassasiyetine neden olmadığı için yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilmesidir.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.