Dudak Çizgisi Kontürü Dudak çizgisi kontürü ile dudak çerçevesinin belirginleştirilerek daha dolgun ve çekici dudak görünümünün elde edilmesi amacıyla uygulanır.  Özellikle ince veya simetri eğimi düzenli olmayan dudaklarlarda, dudak çevresi renklendirilerek daha canlı ve düzenli bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir. Diğer dudak dolgusu gibi diğer dudak estetiği uygulamalarıyla kombine edildiği durumlarda mükemmel görünümlü dudaklar elde edilmektedir.

 

UYARI:

Kalıcı makyaj uygulamalarının tümünde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kullanılan boya malzemesinin doğal olması, “permanent make up” kalıcı makyaj için özel içerikli boya olması ve dövme boyası içerikli olmamasıdır. Aksi takdirde kalıcı makyaj uygulamasında istenmeyen sonuçlar elde edilmekte;  uygulamanın doğal ve sağlıklı olması engellenmektedir. Afrodit olarak, kalıcı makyaj uygulamalarımızı; CE sertifikalı, insan sağlığıyla uyumlu, doğal bitki pigmentleri içerikli kalıcı makyaj boya malzemelerini ve cihazlarını; kişiye özel, tek kullanımlık ekipmanlarla, steril ortamda kullanmaktayız.

KALICI MAKYAJ DÖVME ARASINDAKİ FARKLAR

Kalıcı makyajla dövme arasında çok büyük farklar vardır.

1- Cihaz farkı: Kalıcı makyaj uygulamalarında (pemanent make up cihazı ya da kalıcı makyaj cihazı kullanılır. Dövme uygulamalarında dövme cihazı kullanılır.

2- Kalıcı makyaj boyası kişinin cildinde tamamen yıllar içinde silinir. Dövme boyası kişinin cildinde ömür boyunca kalır.

3- Kalıcı makyajda boyalar tamamen minarel içerikli doğal boyadır. Dövme boyaları ömür boyunca kalıcı olan kimyasal içerikli boyalardır.

4- Kalıcı makyaj cildin üst derisine yakın, epidermiste yapılır dövmede daha derine yapılır. Bu nedenle dövme yapıldığında çok acıtır. Kalıcı makyaj siteminde ağrı yoktur.

5- Dövme boyası, kalıcı makyajda amaçlı kullanıldığı durumlarda daha parlak durur. Kalıcı makyaj boyası daha mattır ve doğal durur.

6- Kalıcı makyajda istenilen zamanda renk ve sekil değişikliği yapmak çok kolaydır. Dövmede istenilen değişikliğin yapılması imkansızdır.

8- Dövme boyası ve cihazı kesinlikle “permanent make up” kalıcı makyaj uygulamalarında kulanılmamalıdır.

9- Peki kişiler bunu neden kullanıyor? Tek neden daha ucuz olması maliyetin.

10- Kalıcı makyaj yasal olarak Sağlık Bakanlığı onaylı güzellik & sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır. Dövme uygulamaları herhangi bir dövme salonunda yapılabilir. Uygulama sonrasında herhangi kötü bir sürprizle karşılaşmamanız için, kalıcı makyaj uygulamaları işinin ehli, yasal olarak uygulama hakkı olan kuruluşlarda yaptırılmalıdır. 

Kendi sağlığınız ve estetik görünümünüz için, yasal olarak kalıcı makyaj uygulaması yapmaya yetkisi olmayan yerlerde; maliyeti ucuza getirmek isteyen, ticari amaçlı olan yerlerde, kalıcı makyaj uygulamalarınızı yaptırmamanızı önemle uyarıyoruz.  

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.