RejuvenasyonRejuvenasyon; "yenilenme" anlamına gelir. Fotorejuvenasyon ise; ışık kaynağı IPL olan cilt yenileme uygulamalarında kullanılan bir yöntemdir. Bu methodla ciltteki lekeler, kızarıklıklar, kırışıklıklar, yüzeydeki kılcallar tedavi edilmekte, cildin daha genç, sıkı, daha diri ve pürüzsüz olması sağlanmaktadır. Cerrahi methodlardan farkı, cildin dokusunu iyileştirici ve rengini düzenleyici etkisinin olmasıdır. Özellikle güneş hasarının yüzeysel tonlarda görüldüğü, kahverengi lekeler ve kılcal damarların eşlik ettiği, matlık gibi sorunların olduğu durumlarda ilk olarak tercih edilmesi önerilir.

Fotorejunasyon ciltteki hasarları ortadan kaldırarak daha genç, taze, gergin, düzgün, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarır. Zamanla cilt içindeki kolejenin ve elastin liflerinin yıpranıp tahrip olmasına bağlı olarak, cilt incelir, esnekliğini ve koruma tabakasını kaybeder. Dış etkenlere karşı direnci azaldığı için lekelenmeler, kırışıklıklar, düzensiz incelme ve kalınlaşmalar, akneler, kuperozlar (damar çatlamaları) meydana gelir.

Photorejuvenasyon, kolajen elastin fibrillerin onarılmasında ve fibrillerde oluşabilecek yıpranma gibi bir problemin önlenilmesinde kullanılan lazerle cilt yenileme tedavi yöntemidir. Bu tedavi kişinin 2 ile 3 hafta aralıklarla yaş ve cildin ihtiyacına göre 3 ile 6 seanslık zaman diliminde gerçekleşen uygulamalardır. Bazı ciltlerde birinci seansta olumlu etkileri gözlemlenir. Yan etki riski minimal olan bu işlemlerden sonra cilt kendini yenilemekte içerdiği kolajenin miktarı ve kalitesi artmakta cildin koruyucu tabakası kalınlaşmaktadır.

İşlem sonrası herhangi bir iz kalmadığı için hasta hemen işine dönebilmektedir. İşlem, yüz, el, boyun ve dekolte bölgesine de uygulanır. Uygulama süresi 15- 20 dakikadır.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.