KAŞ KONTÜRÜ (Kıl Tekniği) ile Kaş Konturü    "Kıl Tekniği"    "Microblading"

 Kalıcı kaş uygulaması bir saat sürer. Yeni estetik görünüme sahip olan kaşın kalıcılığı 1 ile 3 sene arasında değişiklik gösterir. Kaş kontürü yapılmadan önce prova yapılarak, kişiyle kaşın olacak yeni şekli netleştirilerek, demo yapılır uygulama yapıldıktan sonra kaş şeklinin ne olacağı belirlenerek ve kaşın şekli verilir.  Kalıcı kaş konturü uygulamasında çok fazla acı hissedilmemesine rağmen daha konforlu uygulama sağlamak amacıyla; kaşın şekli verildikten sonra anestezik bir kremle kaş bölgesinin lokal olarak uyuşması beklenir. Anestezik krem etkisini bölgede gösterdikten sonra kaş kontürü için özel tek kullanımlık iğne ve ekipmanlar hazırlanır. Kişinin cilt ve yüzüne giden en iyi renk belirlenir ve bu renk kişiye gösterilerek, uygulamaya başlanır. Uygulama sırasında deride minik kanamalar oluşabilir. Uygulama sonrasında hafif sızı hissi olabilir. Uygulama sonrasında 1 ya da 2 ay içinde kontrol (rütuş) randevusu verilir. Kaş konturü uygulamasından sonra bir iki hafta boyunca kişi, bephantene gibi nemlendirici ilaç kremlerle deriyi nemlendirmelidir. Uygulama sonra üç gün suyla temastan uzak durulur. Uygulama sonrasında üçüncü veya dördüncü özle görülmeyecek ölçüde kabuklanmalar ortaya çıkarak, kaşların olması istenen doğal rengi ortaya çıkmaya başlar. Kişi bu kabuklanma sürecinde kabuklanmaları kendi koparmamalıdır, oluşan pul pul dökülmeler kendiliğinden dökülmelidir; böylece boya kendiliğinden deride tutunur. Rütuş randevusu günü geldiğinde kaş şeklindeki son kontroller yapılarak, gerekli olan düzenlemeler yapılır.

Daha önce uygulanmış Kalıcı Makyaj uygulamalarımızı incelemek, görmek ve ücretsiz olarak size uygun olacak kaş stilini belirlemek için hemen randevu alabilirsiniz.

KALICI MAKYAJ VE KAŞ KONTÜRÜNDE YÖNTEMLER & DOĞALLIK

Dolgu yöntemiyle kaş kontürü:

Kaş kontüründe dolgu yöntemi klasik yöntemdir. Genellikle, kaş diplerini ve boşlukları doldurmak amaçlı uygulanır.

KIL YÖNTEMİ "Microblading" yöntemiyle Kaş Kontürü:

Kaş kontüründe yenilikçi bir yöntemdir. Kıl efekti görünümü sağlanarak, çizgiler halinde uygulanır. Uygulamada daha ince uçlu iğneler kullanılır. Bazı kişilerde dolgu yöntemine göre kullanım açısından kalıcılık süresi daha az olabilir.

Siz Hangi Yöntemi Uyguluyorsunuz?

Afrodit Poliklinik olarak her iki yöntemi de uyguluyoruz. Kişinin yüz hatlarına göre tercih yapıyoruz. Bazı durumlarda Kıl tekniği ile Dolgu yöntemlerini Kaş Konturü uygulamalarımızda karma olarak da uygulayabiliyoruz.

“Kalıcı Kaş”, kaş kontürü uygulamasından sonra uygulamayı yaptırdığım anlaşılır mı?

Yüz yapısına uygun şekilde kaş çizildikten ve doğal kalıcı makyaj boyalar ve cilde uygun renkler uygulandıktan sonra kaşın doğal olmaması için hiçbir sebep yoktur.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.