Mezoterapi( Mezolifting & vitamin enjeksiyonu )

Yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandıran ve tedavi eden bir yöntemdir. Bu amaçla özel olarak hazırlanan karışımlar, çok ince uçlu iğneler ile cilde enjekte edilir.

Yüz mezoterapisi cilde tazelik ve parlaklık verir. Cildin kollajen ve elastin sentezi aktive olur, dirileşir ve sıkı hale gelir. Uygulanan bu ilaçlar sayesinde parlaklık ve canlılık sağlanır. Cilt üstünde sürülen kozmetikler cilt bariyerini geçerek derin tabakalara nüfuz edemez, tam tersine mezoterapi yönteminde ise ilaçlar istenilen hedef dokuya ulaşır.

Özellikle yüz, dekolte, el ve boyunda tercih edilen bir yöntemdir. Esasen cildi canlandırmak, hücre metabolizmasını artırıp yaşlandırmayı geciktirmek için yapılır. Bu tedavide somon balığından elde edilen bir kollajen ve hücre yenileyiciler, A,D,E gibi antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biloba ve özellikle cilde dolgunluk veren ve nem oranını dengeleyen hyalüronik asit gibi çeşitli kombinasyonlar kullanılır.

Yüz mezoterapisi alın, göz çevresi,dudak kenarları,yanaklar,boyun,dekolte ve el bölgesine uygulanır,seanslar ortalama 15 ile 30 dakika sürer ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı,acı hissi minimaldir, seans sayısı ise yaş grubuna göre değişmekle birlikte ortalama 4 ile 6 seanstır.

Yaş sınırı söz konusu değil,özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres nedeni ile cildini çok iyi bakamayan tüm kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilir, yaşın ilerlemesine rağmen cildin genel yapısı yaşlanmaz, derin çizgilerin oluşmasını engeller,hatta varsa ve özellikle yeni gelişmiş olanları yok eder.

- Hyalüronik asit: insan bağ dokusu içinde de doğal olarak bulunan bir maddedir. Suyu emerek şişer. Cilde nem ve elastikiyet sağlar.

- Vitamin A: Epidermisin gelişimini kontrol eder ve yaşlanmayla dermisteki meydana gelen incelmeyi kısmen giderir. Hücrelerin korunmasın sağlar.

- Vitamin E: Peroksidazlar tarafından hasara karsı, dokuları koruyan, nemlendiren bir antioksidandır.

- Vitamin C: Kollajen sentezini, hücre üretimini uyarır. Böylece cildin genel olarak onarımında büyük bir rol oynar ve lekeye neden olan melanin üretimini yavaşlatır.

- Vitamin B: Cildin biyolojik dengesini sağlayan esansiyel yağ asitlerinin metabolizmasında rol alır.

- Vitamin K: Kanın mikro dolaşımını düzenler.

- Amino asitler: Yaşlanma sürecinde oluşan doku hasarını tamir eden ve yeniden yapılandıran proteinlerin yapısal elemanlarıdır.

- Mineral tuzlar: Hücrelerin çeşitli biyolojik aktivitelerini uyararak, doku metabolizmasını düzenlerler.

- Koenzimler: Enjekte edilen doku içindeki biyokimyasal reaksiyonları geliştirir ve doku tamir hızını artırır.

- Nükleik asitler: Cilt proteinlerinin sentezini uyarırlar.

Uygulama seans aralıkları ne kadar süredir?

1. Seans ilk kür: 1 ile 2 haftada bir 4 seans
2. Seans İkinci kür: 15 günde bir 2 seans
3. Seans Üçüncü kür: 1 seans
4. ve diğer seanslar İdame: 6 ay aralıklarla 1 seans

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.