RadyofrekansRadyofrekans uygulamalarında vücut probu; uygulanan bölgenin ısısını 41-43 dereceye çıkartmaktır. (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

1. Radyofrekans su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmeden ısıtır. Böylece Radyofrekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanarak yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve bol su ile vücuttan atılır.

2. Vücuttaki yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku bu uygulama sonrasında parçalanır ve yok olur ve vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3. Vücut sıkılığını ve gerginliğini sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Radyofrekans ile vücutta oluşan ısı fibroblast aktivasyonu hızlandırır.
Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,bölgesel incelme,selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların, deformasyonların giderilmesi sonucu doğar.

Cihazda iki başlık vardır. Bipolar ve Unipolar. Bipolar başlıkla yüz uygulamaları, Unipolar başlık ile vücut uygulamaları yapılır.

Bipolar Başlık: Bipolar cihazların tedavisinde derinlik az olur.(6 milim derinlik) Bu yüzden yüzde ve ince, hassas bölgelerde uygulama bipolar ile yapılır.

Unipolar Başlık: Unipolar cihazların tedavisinde derinlik 22 milimdir. Bu da ısının hipodermis tabakasına(yağ tabakası) ulaşmasını sağlar. Derin doku tedavisi yapılarak kullanılır. Diğerlerinden farklı olarak geri dönüş elektrotu olmadığından dalga ışınsal şekilde yayılarak tüm bölgeyi homojen bir şekilde ısıtır.

Bir acı söz konusu olmayıp tedavi esnasında hafif, tatlı bir ısı hissi duyulabilir. Tedaviden hemen sonra, hafif bir kızarıklık ve sıcaklık hissi olabilir. Her iki durumda tedavi için gereklidir ve tedaviden 1-2 saat içinde yok olur.

Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda da tedaviye devam edilebilmektedir.

Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir. Günlük hayatı etkilemez.

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, multipl skleroz, epilepsi, tümör-cilt kanseri vb.),hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.