Gençlik Aşısı Türkiye'de yeni uygulanmaya başlanan,  Gençlik Aşısı Gebze’de Afrodit Poliklinik’te.

Stres, çevresel faktörler, düzensiz beslenme ve sigara kullanımı gibi serbest radikallere bağlı durumlar biyolojik yaşlanmayla birlikte cildin yapısal olarak yaşlanmasını hızlandırmaktadır. Yaşlanan deride, esnekliğini ve diriliğini sağlayan maddelerde kayıplar yaşanır. Cildimizin yaşlanmasını engelleyen ve su tutmasını sağlayan, cildin doğal gençlik kaynağı hyalüronik asit salgısı bu süreçte ciltte azalarak, cilt sağlıklı normlarını kaybetmektedir. 20’li yaşlardan sonra cilt renginin değişmesi, dolgunluğunun azalarak sağlıklı görünümünü kaybetmesi sonrasında ince kırışıklıklar, elastikiyet kayıpları daha belirgin hale gelmektedir.

“Gençlik Aşısı” sadece saf hyalüronik asit içeriklidir. Bu sayede ciltte zamanla azalan Hyalüronik Asit miktarını arttırarak, sağlıklı ve doğal görünümlü bir cilde sahip olması sağlanıyor. Uygulama sonrasında “Gençlik Aşısı” uygulandığında cildin belirli bölümlerinde azalan volümü geri kazanarak, “Gençlik Aşısı" ile yüz, boyun ve ellerde bebek teni gibi bir görünüm elde edebiliyoruz.

Gençlik Aşısı Uygulaması İçin Yaş Aralığı Nedir?

Her hangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Kişinin genetik ve cilt yapısındaki problemlere bağlı olarak, 20’li yaşlardan sonra azalan Hyalüronik Asit etkisiyle, ihtiyaç duyulan volüm desteği, yeniden yapılandırma ve hidratasyonu arttırmak için cildiniz analizi sonucu cildiniz değerlendirilerek uygulama yapılabilir.

Gençlik Aşısı Tüm Cilt Tipleri İçin Uygun mudur?

Tüm cilt tiplerine uygundur.  Gençlik Aşısı, içeriğindeki hyaluronik asit, hayvansal olmayan kaynaklardan yüksek saflık oranları ile üretilebildiği için, sorunsuzca ve güvenle kullanılmaktadır. İçerisinde alerjik reaksiyona sebep olabilecek protein  (ce) nükleik asit bulunmadığı için de son derece sağlıklı ve güvenilir özelliğe sahiptir.

“Gençlik Aşısı”  Hangi Bölgelerde Uygulanmaktadır?

Çene bölgesi, yanak boşlukları ve etrafı, üst yanak, elmacık kemikleri etrafındaki bölgeler, el üstü, boyun, dekolte bölgesi dahil tüm yüze güvenle uygulanabilir.

Gençlik Aşısı’nın Diğer Dolgulardan Farkı Nedir?

Dolgu malzemelerinde Hyalüronik Asit yoğunlukları ve kalıcılık yapısı nedeniyle farklılık göstermektedir. Hastanın ihtiyacına ve kullanmak istediği sürece göre dolgu seçeneği tercih edilmektedir. Gençlik Aşısı içerik yönünden ve enjeksiyon yöntemi olarak diğer dolgulara göre biraz daha değişiklik göstermektedir.

Gençlik Aşısı Seans Aralıkları nedir? Gençlik Aşısı’nın Sonuçları Son Uygulama Yapıldıktan Hemen Sonra Ne Zaman Ortaya Çıkmaya Başlar?

Kişinin cildinin ihtiyacına göre belirlenir, enjeksiyondan toplam 3 veya 4 enjeksiyon olarak uygulanabilir. İkinci günden itibaren ciltte nemlenmenin, parlaklığın, canlılığının ve elastikiyetin arttığı gözlemlenir.

Uygulama yapılan kişinin ciltte, cilt yapısına göre 6-8 ay kadar kalıcılık sağlar. Uygulamanın düzenli yapılmasına bağlı olarak bu etki kalıcılığını uzun süre arttırmaktadır. Asıl amaç sağlıklı bir cildin temelini atmaktır.

 

Gençlik Aşısı Tekrarlanması Gereken Bir İşlem midir? Tekrarlanmadığında Ciltte Sorun Yaşanır mı?

Gençlik Aşısı tüm medikal estetik tedavilerde olduğu gibi tekrarlanma zorunluluğu olmayan, tekrar yapılmadığında ciltte herhangi problem yaratmayan bir tedavidir. Tekrarlanmadığında cilt biyolojik olarak ve çevresel faktörler kaynaklı yaşlanmaya devam eder. Tekrarlandığında,  Gençlik Aşı’sının yılda 2 kez tekrarlanması etkisini uzun süre kalmasını ve daha genç görünümün devamlılığı sağlanır.

 

Gençlik Aşısı’nın Başka Yöntemleri de var mıdır?

Bu uygulamalara günümüzde ‘IAL sistem-gençlik aşısı’, PRP ile kombine kullanımı ile ‘vampir facelift’ gibi adlar da verilmiştir. Yeniden popülaritesi yükselen uygulamaları, belli aralıklar ile tekrarlamak önerilmektedir. Bu sayede deride uzun yıllar boyunca, yaşlanmaya ait etkilerin ötelenmesi mümkün olacaktır. Gençlik aşısı (IAL Sistem) cildin savunma mekanizmasını güçlendirir ve cildi gençleştirerek, cildin yaşlanmasını durdurur.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.