Lazerle BEN Tedavisi
Benlerin oluşumu, melanosit hücrelerinin melanin pigmenti üretmesiyle meydana gelmektedir. Ben'in bir diğer adı nevüs'tür. Melanin pigmentin belirli yerlerde yoğun olması ben oluşumuna sebep olur. Benler, genetik yapıya bağlı olarak ve güneşe maruz kalarak da kendini gösterebilir. Benlerin renk ve büyüklüğe göre de türleri vardır.

- Ota nevüsü
- Ito nevüsü
- Mavi nevüs
- Nevüs spilüs
- Becker nevüsü
- Nevoselüler Nevüs gibi pek çok çeşidi vardır.

Doğumda veya yaşamın ilk başlangıcında oluşan benler , konjenital benlerdir. Ergenlik çağında oluşan benler, displastik benlerdir. Düzensiz olarak çok sayıda, sınırı keskin olmayan siyah, kahverengi veya kırmızı lekeler şeklindedir. Çocukluk çağından erişkinliğe kadar oluşan benler ise olağan benlerdir. Gelişimini tamamladıktan sonra genellikle aynı büyüklükte kalırlar. Lazer ile ben tedavisi, leke tedavisine benzer bir protokol ile (melanin pigmentinin düzensiz olduğu lezyonu) ben'i görerek vaporeze eder (buharlaştırır); aynı zamanda yeni sağlıklı hücrelerin üretilmesini sağlayan ısıyı gönderdiğinden benin olduğu bölge düzleşir, kapanır. Dikiş atılmasına gerek kalmadan, bensiz, pür, düz bir cilt elde edilir. Ben tedavisinde minimal invazif lazer teknolojisiyle estetik açıdan hiç bir iz kalmadan maksimum fayda ile bir ya da iki seans lazer uygulaması ile benlerinizden sonsuza kadar kurtulmak mümkün.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.