Lazer ile Siğil Tedavisi
Siğiller insan papilloma virüsün deri üzerinde yaptığı iltihaptır ve derinin herhangi bir yerinde yerleşebilen bu virüs daha çok çocukluk döneminde görülmekle birlikte her yaşta görülebilir. Siğillerin tedavisinde kar tedavisi, elektrokoterizasyon, salisilik asitli yakıcı ürünler, 5-FU, imiquimod gibi tedavi yöntemleri de kullanılmaktadır. Bu tedavi tekniklerine rağmen bazı siğillerin yok edilmesi zordur. ( Ayak tabanı, el ayası, tırnak kenarları gibi) Bu durumda lazerle siğil tedavisi etkili, ağrısız, hızlı sonuç alınan bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Aşırı kalın olan siğiller doku soyucu lazerle inceltilir ve ardından damar lazeri ile siğilin damarları yakılarak doku yok edilir. Daha minimal kalınlıkta olan siğillerin de lazer ile tedavisi mümkündür. Açık yara olmadan siğilin yok edilmesi iş gücü kaybını da azaltmaktadır.

  1. ANASAYFA
  2. HAKKIMIZDA
  3. İLETİŞİM

Bu site Sağlık Bakanlığı "Bilgilendirme ve Tanıtım Faaliyetleri" yönetmelikleri esas alınarak yapılmıştır. Bu sitedeki tüm içerik yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin şahsa uygunluğu garanti edilmez. Görsellerdeki kişiler sağlık personelini temsil etmez. Lütfen hekim danışmanlığı almadan hiçbir girişimde bulunmayınız.

Copyright © 2017 All Rights Reserved.